Pieniny to chyba najpiękniejsze pasmo górskie. Osoby, które decydują się na spędzenie urlopu w tym miejscu mają możliwość poznawania malowniczych górskich szlaków, odbywania wycieczek rowerowych, a także korzystania z innych, nieco bardziej nietypowych atrakcji. W jaki sposób warto spędzić czas w Pieninach? Większość osób decydujących się na spędzenie urlopu w górach chce poznać wszystkie dostępne szlaki. Można bez trudu znaleźć trasy, które przypadną do gustu zarówno osobom regularnie chodzącym po górach, jak również tym, które robią to nieco rzadziej.

Szczytem, który warto zdobyć jest Sokolica (747 m n.p.m.), sporo osób decyduje się także na wyruszenie na Trzy Korony (982 m n.p.m.). Niezależnie od tego, czy uda się zdobyć obydwa wspomniane szczyty, czy tylko jeden z nich, podczas pokonywania szlaku można podziwiać piękne krajobrazy – to nie dziwi, ponieważ trasy prowadzą przez Pieniński Park Narodowy (więcej – wikipedia.org).

Atrakcją, która cieszy się dużą popularnością wśród turystów wypoczywających w Pieninach, jest spływ przełomem Dunajca. Ma on początek w Sromowcach Wyżnych, a osoby które decydują się na jego pokonanie mogą wybrać na punkt docelowy Szczawnicę lub Krościenko (w każdym przypadku czas wynosi ponad 2 godziny). Odbywa się typowymi łodziami flisackimi, dodatkowo w jego trakcie wpływa się na teren Parku Narodowego, w którym można podziwiać piękne widoki.

Na nudę nie będą mogły narzekać również osoby będące amatorami jazdy na rowerze, mogą bowiem wybrać się na wycieczkę rowerową. Jedna z popularnych tras prowadzi do słowackiego Czerwonego Klasztoru, druga natomiast ciągnie się wokół jeziora Czorsztyńskiego. Po pokonaniu tej drugiej trasy, można zdecydować się na zwiedzenie znajdującego się w Niedzicy zamku, który powstał jeszcze w epoce średniowiecza. W czasie oglądania, można nie tylko zobaczyć znajdujące się tam komnaty, ale również poznać legendy na temat całości tego gmachu. Każdy kto chce wybrać się w góry powinien jednak zarezerwować spanie (noclegi góry – meteor-turystyka.pl), by przybywając na miejsce, mieć pewne zakwaterowanie. Baza noclegowa w Pieninach jest różnorodna, wczasowicze mogą nocować w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, czy schroniskach górskich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>