Nowy Targ to doskonałe miejsce na odpoczynek od trudów codzienności. To niewielkie miasteczko leży w Małopolsce. Znajduje się ono w doskonałym punkcie na komunikacyjnej mapie Polski, dzięki czemu bez większych problemów można tu się dostać niemal z każdego zakątka kraju. W okolicy Nowego Targu na turystów czeka bardzo wiele atrakcji. Są tu zarówno góry: te mniejsze, w których można stawiać swoje pierwsze kroki na turystycznych szlakach górskich, jak i te większe: gdzie w wyższe partie gór powinny się wybierać jedynie osoby posiadające odpowiednie umiejętności, jak i jezioro, nad wodami którego można znaleźć ochłodę w letni, upalny dzień.

Turysta wypoczywający w Nowym Targu, który chce spędzić swój wolny czas w górach może wybierać spośród jednego z kilku pasm górskich. Najbliżej miasta znajdują się Gorce [informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gorce], z ich królewskim szczytem Turbaczem, wznoszącym się na wysokość 1310 metrów ponad poziom morza. Jest to góra o dosyć łagodnych szlakach. Wychodząc z Nowego Targu, można innym szlakiem wrócić do miejscowości, a można także trawersując grzbiet pasma pójść za znakami czerwonymi do Rabki-Zdrój. Jest to widokowa trasa, na której znajdują się aż trzy schroniska górskie, w których można zregenerować siły utracone podczas wędrówki.

Równie przyjemnymi i niezbyt wymagającymi górami są Pieniny. Najpopularniejsze szlaki w te góry wychodzą ze Szczawnicy, która od Nowego Targu oddalona jest o kilkadziesiąt minut jazdy samochodem. Pienińskie szlaki ze względu na swój łagodny charakter idealnie nadają się do rodzinnych wędrówek, a z platformy pod Trzema Koronami lub pod Wysoką roztaczają się przepiękne widoki na cały łańcuch tatrzańskich szczytów.

Turyści bardziej doświadczeni w górskich wędrówkach mogą wybrać się na całodniową wycieczkę w Tatry. Do Zakopanego z Nowego Targu regularnie kursują busy i autobusy. Warto wyjechać na tyle wcześnie, aby z gór zdążyć zejść jeszcze przed zapadającym zmrokiem. Jest to istotne z dwóch względów, po pierwsze bezpieczeństwo:poruszanie się po graniach po zachodzie słońca może skutkować wypadkiem, a po drugie ze względów finansowych: poruszanie się po Tatrzańskim Parku Narodowym jest dozwolone wyłącznie od wschodu do zachodu słońca, a złamanie regulaminu może skutkować koniecznością zapłacenia wysokiego mandatu.

Gdzie nocować w Nowym Targu? Baza noclegowa [informacje: ] w Nowym Targu jest dosyć mocno rozbudowana, dzięki czemu turysta może wybierać spośród obiektów o różnej kategorii. W zdecydowanej większości przeważają rodzinne pensjonaty oraz kwatery prywatne, jednak można również natrafić na luksusowe hotele czy schroniska szkolne. Informacji o wolnych kwaterach udziela miejski punkt informacji turystycznej, a z pełną ofertą wypoczynku można zapoznać się na stronach internetowych po wpisaniu w przeglądarkę hasła “noclegi Nowy Targ”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>