W Dźwirzynie znajduje się letnie kąpielisko. Zadbana plaża oraz czysta woda morska zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. Wakacyjne noclegi w Dźwirzynie są bardzo różnorodne, każdy przyjezdny znajdzie coś dla siebie. W miejscowości przy wjeździe od strony Kołobrzegu znajduje się ścieżka zdrowia, która powstała z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku. Przebiega ona wzdłuż brzegu morza, przez sosnowy lasek. Wzdłuż ścieżki usytuowane jest 15 stanowisk do ćwiczeń, spośród których możemy wybrać to, na co mamy ochotę. Dla tych, którzy nie mają ochoty na sport, jest świetne miejsce do spacerów w ciszy i otoczeniu nadmorskich wydm. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji proponuje wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu.

W 1966 r. wieś miała 80 stałych mieszkańców, w tym kilka rodzin rybaków. Według stanu z 15 grudnia 1997 r. liczba mieszkańców zameldowanych w Dźwirzynie na pobyt stały wynosiła 652, a na pobyt czasowy – 120. W latach 1974 – 2005 było uznane przez rząd za miejscowość posiadającą warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, dzięki czemu mogły być prowadzone tu zakłady lecznictwa. W oparciu o warunki naturalne ustalono dla Dźwirzyna pierwszoplanowe kierunki leczenia: choroby narządów ruchu, choroby układu oddechowego wieku dziecięcego i choroby układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii wieku dziecięcego. Ponadto ustalono drugoplanowy kierunek klimatyczno – usprawniający. W 2005 r. zbudowano nowy basen portowy ograniczony pirsem. W roku 2010, wybudowano nowy most nad Kanałem Resko (oddany do użytkowania w styczniu 2011 roku). Zastąpił on stary wojskowy most, który był postawiony jako budowla tymczasowa, tuż po wojnie. W 2011 r. nadano szkole podstawowej imię Jana Pawła II.

Dźwirzyno to miejscowość wypoczynkowa, w której znajduje się port morski, letnie kąpielisko oraz rozbudowana baza wypoczynkowo – turystyczna, dlatego w okresie wakacyjnym, odwiedzana jest przez wielu turystów. Zostając na dłużej w miejscowości, warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Domki Letniskowe Ibiza. Są one usytuowane przy ulicy Piastowskiej. Jest także wiele ładnych pokoi w kwaterach, domkach prywatnych czy apartamentach. Goście w wielu miejscach mają do dyspozycji bezprzewodowy dostęp do internetu a na terenach znajdą się parkingi. Istnieje także możliwość zorganizowania grilla a dla dzieci przygotowane są place zabaw, zjeżdżalnie, huśtawki i trampolina.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>