Województwo dolnośląskie znane jest z malowniczych miejscowości. Do takich z pewnością można zaliczyć Stronie Śląskie – miejscowość leżącą w Kotlinie Kłodzkiej. To miejsce przyciąga osoby z całej Polski z różnych względów – część wybiera się tam by wypocząć w ciszy i spokoju lub spacerować wytyczonymi szlakami turystycznymi, inni natomiast chcą zwiedzić miejscową Hutę Szkła Kryształowego. Niezależnie od głównego celu podróży urlop w Stroniu Śląskim będzie można zaliczyć do udanych.

Wakacyjne atrakcje

Oczywiście, Stornie Śląskie jest najliczniej odwiedzane w okresie wakacyjnym, kiedy to pogoda sprzyja odbywaniu interesujących wycieczek. Podczas urlopu spędzanego w tej miejscowości warto choć raz wybrać się na wyprawę jednym z górskich szlaków. Pomysłem na spędzenie dnia może być również zwiedzanie Stronia, w którym znajduje się sporo obiektów, których historia rozpoczęła się kilkaset lat temu. Jednym z nich jest figura św. Jana Nepomucena, która powstała w pierwszej połowie XVIII wieku. Innym obiektem wartym uwagi są ruiny kaplicy św. Onufrego, które także powstały w XVIII wieku.

Każdy kto odwiedza Stronie Śląskie decyduje się na zwiedzenie tamtejszej Huty Szkła Kryształowego o nazwie Violetta (➩informacje). To nie dziwi, ponieważ powstała w II połowie XIX wieku i działa do dziś. Obecnie można ją zwiedzać – podczas przechadzki po tym miejscu przewodnik opowiada jego historię, można usłyszeć także sporo ciekawych informacji na temat powstawania różnych rodzajów szkła.

W pobliżu tej miejscowości powstał ośrodek narciarski Czarna Góra, który jest miejscem sprzyjającym aktywnemu wypoczynkowi. Na terenie wczasowiska znajduje się wiele świetnie przygotowanych tras narciarskich, o zróżnicowanym poziomie trudności, dzięki czemu mogą z nich korzystać zarówno osoby zaawansowane, jak również te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w sportach zimowych.

Atrakcyjne zakwaterowanie

Baza noclegowa (➩Stronie Śląskie noclegi) jest dosyć duża i różnorodna – pensjonaty, ośrodki wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne, wille, domki letniskowe – to tylko część miejsc, w których można się zatrzymać na czas pobytu w tej miejscowości. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie zakwaterowania, które będzie odpowiadało wczasowiczom zarówno pod względem komfortu jak i ceny jest skorzystanie w internecie z frazy – noclegi Stronie Śląskie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>