Toruń jest miastem, które kojarzy nam się przede wszystkim z Mikołajem Kopernikiem. Słusznie, bowiem to właśnie tutaj urodził się i mieszkał znany polski astronom. Toruń to miasto niezwykle różnorodne pod względem atrakcji turystycznych, które czekają tutaj na przyjezdnych turystów. Jest to jedno z najstarszych miast w całej Polsce. Nie brakuje tutaj zieleni, parków i skwerów, które sprzyjają spędzaniu miłych chwil z rodziną czy z przyjaciółmi. Warto zaznaczyć również, że Toruń oprócz tego, że jest znanym ośrodkiem turystycznym, jest też miastem przemysłowym. Któż z nas nie skosztował choć raz tradycyjnych toruńskich pierników czy płatków Corn Flakes? To tylko niektóre z ogromnej liczby znanych marek, które właśnie tutaj produkują swoje produkty, trafiające później na nasz stół. Pomimo faktu, że Toruń jest jednym z najstarszych miast, jest też miastem silnie rozwiniętym i bardzo nowoczesnym. Znajduje się tutaj wiele prężnie działających firm z branży IT. W Toruniu nie brakuje jednak przede wszystkim zabytków. Długa historia miasta sprawiła, że pełno jest tutaj cennych miejsc.

Jednym z najcenniejszych jest zespół miejski, pochodzący jeszcze z czasów średniowiecznych. Obecnie jest on już wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na zespół miejski składa się wiele budynków, z których każdy jest wyjątkowy i warty zobaczenia. Znajduje się tutaj kilka kościołów, których wnętrza zachwycają swoją wytwornością. Jak przystało na stare miasto, nie brakuje tutaj kamienic, które dodają swoim wyglądem uroku i klimatu. Na uwagę zasługuje Apteka Pod Złotym Lwem, która pochodzi z czasów średniowiecza, dzisiaj jest lekko przebudowana i odremontowana. Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Torunia bez wizyty w Teatrze im. Wilama Horzycy. Jest to teatr dramatyczny, w którym odbywa się cyklicznie wiele znanych i prestiżowych festiwali, między innymi Festiwal Pobocza Teatru czy też Festiwal Kontakt. Co ciekawe, życie kulturalne Torunia bierze pod uwagę również dzieci. To dla nich w mieście funkcjonuje Teatr Lalek Zaczarowany Świat czy też Teatr Baj Pomorski.

Przybywając do miasta, warto zarezerwować sobie wcześniej noclegi [poprzez hasło: „noclegi Toruń”], Toruń bowiem jest miastem, w którym trzeba zatrzymać się na dłużej. Baza noclegowa zapewnia wygodne i niedrogie miejsce zakwaterowania. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane chwile, przyjedź do Torunia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>